Zakupy na chińskich serwisach przez Internet – jak zacząć?

Zakupy przez internet stały się w Polsce bardzo popularne. Wiele osób robi je nie tylko na terenie kraju, ale również poza jego granicami. Ostatnio zwiększa się liczba zainteresowanych zakupami w chińskich sklepach internetowych.

 

Chińskie strony internetowe zakupy – czy to się opłaca?

 

Jest wiele sprawdzonych chińskich sklepów internetowych, ale najpopularniejszy jest serwis Aliexpress, znany też jako chińskie Allegro. Można tam znaleźć właściwie każdy potrzebny produkt.

Jeżeli chodzi o opłacalność takich zakupów, trzeba powiedzieć, że ceny towarów w chińskich sklepach są bardzo niskie. A dzięki specjalnej polityce władz chińskich, wspierającej rozwój e-handlu, również niewielkie są koszty przesyłek. Jakość tych produktów poprawia się z roku na rok, bardzo często nie ustępuje ona tym samym towarom, dostępnym w krajach europejskich czy Stanach Zjednoczonych. W Chinach znajdują się tanie budżetowe marki, których nie znajdziemy w innych częściach świata.

Na marginesie warto dodać, że w polskich e-sklepach także sprzedawanych jest mnóstwo produktów sprowadzanych z Chin, ale obłożone wysoką marżą są dużo droższe.

Gdy chodzi o gwarancję, jest nieco gorzej, dlatego robiąc zakupy warto sprawdzić, czy dany produkt będzie można naprawić w ramach gwarancji w Polsce.

 

Co z tym podatkiem?

 

Wprawdzie chińskie towary są tanie, bo nie obciążone polskimi podatkami. Trzeba jednak wiedzieć, że podatek może być doliczony przez Urząd Celny. Wyjątkiem są przesyłki o wartości maksymalnej 45 euro, pod warunkiem, że nie są przeznaczone na handel i oznaczone jako prezent. Doliczone może być także cło, w przypadku paczek, których wartość przekroczy 150 euro. Wiele jednak towarów jest zwolnionych z cła.

 

Konto na Aliexpress – od czego zacząć?

 

Aby założyć sobie konto, trzeba wejść na stronę Aliexpress, odszukać panel z ludzikiem i kliknąć w przycisk „Join Free”. Potem należy podać swoje dane, można też zalogować się za pomocą Facebooka. Następnie logujemy się na podany adres mailowy i potwierdzamy rejestrację. Po przekierowaniu na stronę Aliexpress, trzeba będzie dwukrotnie podać hasło oraz swoje imię i nazwisko. I można finalizować pierwsze zakupy, podczas których konieczne będzie jeszcze podanie swojego adresu zamieszkania.

 

Oferty w Chinach – jak je wyszukać?

 

W internecie pod hasłem „Chińskie strony zakupy”, znaleźć można wiele informacji i porad na temat: „Jak sobie poradzić z zakupami w chińskich e-sklepach?”. Najważniejsze jest, aby korzystać tylko ze sprawdzonych sklepów, jak na przykład iBuyGou, Gearbest czy Banggood. Dla ułatwienia, warto wprowadzić parametry poszukiwanego towaru. Trzeba też zwrócić uwagę na dostępne informacje na jego temat i sprawdzić opinie kupujących. Najlepiej decydować się na zakup, gdy opinii pozytywnych jest ponad 90%.

Zakupy na chińskich serwisach przez Internet – jak zacząć?
Oceń artykuł