Czy wynajem samochodu na minuty się opłaca?

Ludzie żyjący w wielkich miastach, zmuszeni są często do korzystania z publicznej komunikacji miejskiej czy taksówek. Wszystko po to, aby w jakiś sposób uniknąć korków w godzinach szczytu. Tylko śmiałkowie o mocnych nerwach mają własne samochody, którymi codziennie przeciskają się przez zatłoczone miasto do pracy czy do sklepu. Poza tym duże aglomeracje cierpią z powodu deficytu miejsc parkingowych.

 

Rozwiązaniem tego problemu może być wynajem samochodów na minuty. Tutaj prym wiodą dwa rodzaje samochodów – spalinowe lub elektryczne. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie przeznaczone raczej dla ludzi, którzy potrafią szanować dobro publiczne, tak by inni użytkownicy byli równie zadowoleni z usługi. Do wyboru mamy pojazdy elektryczne i z konwencjonalnymi silnikami benzynowymi. Jedne i drugie ładowane i tankowane są przez obsługę, także my nie musimy się o nic martwić. Najważniejsze co musimy zrobić, to zarejestrować się w aplikacji pobranej ze sklepu, tj. podać swoje prawdziwe dane, wysłać zdjęcia rewersu i awersu prawa jazdy, a także wybrać metodę uiszczania opłat za przejazd. Gdy nasze konto użytkownika zostanie pomyślnie zweryfikowane, zostanie nam tylko odszukanie, dzięki aplikacji, najbliższego pojazdu i udać się w podróż.

Ile kosztuje samochód na minuty?

 

Należałoby zastanowić się jakie ponosimy koszty w związku z korzystaniem tego typu transportu. Uważam, że na co dzień jednak bardziej ekonomiczne będzie korzystanie z komunikacji zbiorowej – tramwajem bez problemu ominiemy większość korków. Pojazdy do wypożyczenia powinniśmy używać raczej w ostateczności, gdy np. ucieknie nam ostatni autobus, czy zrobimy zakupy większe niż planowaliśmy. Jeśli chodzi o wypożyczenie samochodu cena warunkowana jest czasem jaki spędzimy w podróży. W przypadku samochodów elektrycznych zapłacimy złotówkę za każdą minutę, natomiast pojazdy spalinowe będą nas kosztować jedynie 80 groszy za minutę. W obu przypadkach minuta postoju, np. podczas robienia zakupów, kosztuje 10 groszy.

 

Trzeba sobie zadać pytanie czy nas stać na takie udogodnienie, jak wypożyczenie pojazdu. Czasami podróż może trwać 20 minut i wypożyczenie będzie kosztować nawet 20 złotych – ta sama trasa tramwajem będzie kosztować maksymalnie 3 złote. Jednak niewątpliwym plusem samochodów elektrycznych jest to, iż możemy poruszać się tzw. buspasami lub parkować na dedykowanych miejscach postojowych w samym centrum miasta. Do największych minusów należy zaliczyć fakt, iż aby korzystać z tego dobrodziejstwa potrzebny jest smartfon z połączeniem do internetu.

Czy wynajem samochodu na minuty się opłaca?
5 (100%) 1 vote