W co inwestować w 2019 roku?

Już niedługo nadejdzie kolejny nowy rok, czas więc na nowe postanowienia, które przyniosą nieco zmian w życiu. W noworocznych postanowieniach warto znaleźć nieco miejsca na sprawy finansowe, a mianowicie na inwestycje. Jakie będą korzystne inwestycje? Można się o tym przekonać, czytając dalej.

 

Jak chcesz inwestować?

 

Na początku może warto podjąć decyzje, czy te inwestycje będą długoterminowe, czy może krótkoterminowe, nastawione na szybki, ale niekoniecznie pewny zysk. Wszystko zależy od ciebie i od zasobności twojego portfela.

 

Jeśli chodzi o inwestycje długoterminowe, to na pewno świetnym wyborem będą nieruchomości, które są świetną lokatą kapitału, a dodatkowo można liczyć na comiesięczny przychód pasywny. Jest to oczywiście inwestycja nie na kilka, ale na kilkanaście lat, jednak biorąc pod uwagę rosnące ceny nieruchomości, to naprawdę warto. Niektórzy jednak nie mają aż tak dużej kwoty, aby kupić mieszkanie albo dom, więc mogą też po prostu kupić ziemię, która będzie czekała na moment sprzedaży lub dalszej inwestycji na tym terenie. Jednak w przypadku samego kupna ziemi, raczej nie można liczyć na żadne miesięczne przychody.

 

Dla wytrwalszych inwestorów dobrą lokatą kapitału mogą być również obrazy, czy też dzieła motoryzacyjne. Stają się one coraz bardziej popularne. Społeczeństwo się wzbogaca, a więc za kilka lat, prawdziwe klasyki mogą być naprawdę dużo warte. Warto to przemyśleć.

Inwestycje 2019 nie mogą jednak skupiać się tylko na planach długoterminowych, ponieważ to by było zbyt duże zamrożenie kapitału. Jeśli tylko ktoś może sobie na to pozwolić, to powinien przywitać nowy rok na giełdzie. Warto szukać spółek, które działają w ciągle rozwijających się, a także popularnych branżach. Na pewno będzie to branża odzieżowa, nowoczesnych technologii, a także gier komputerowych. W każdej z tych branż znajdzie się kilka przedsiębiorstw, które stale wypuszczają nowości na rynek i poszerzają granice swojej działalności. Są to również branże, które działają sezonowo, dlatego warto nieco je poznać i po prostu dowiedzieć się, kiedy należy zainwestować w daną branżę, by podczas szczytu na niej zarobić.

 

Kiedy kupować i sprzedawać akcje?

 

Jest to zasadnicze pytanie, które warto sobie postawić, ponieważ wielu inwestorów gubi się pod wpływem emocji i nie wie, jak to robić poprawnie. W skrócie chodzi tu o to, aby akcje zakupywać, gdy stoją one po jak najniższej cenie, a potem czekać na wzrosty i wyznaczyć sobie punkt, w którym będziemy sprzedawać akcje.

 

Gra na giełdzie to bardzo odpowiedzialne zajęcie, na którym skupić powinni się tylko ci, którzy mają stalowe nerwy i nie ulegają emocjom i pędowi tłumu. Nawet jeśli na rynku finansowym panuje wielkie przerażenie, to lepiej jest się uspokoić i czekać na rozwój sytuacji, niż panikować i tracić. Rynek zawsze się uspokoi i jest to naturalne, że będą na nim pewne perturbacje i tak też będzie w 2019 roku i trzeba być na to gotowym.

W co inwestować w 2019 roku?
Oceń artykuł